Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nironic a.k.a. NI, vlastním jménem Eric Alexander Cherryhill se narodil roku 1981 v Bronxu, New York, USA. Jelikož pochází z hudební rodiny, měl k hudbě od útlého věku velmi blízko. Ve dvanácti letech si začal z legrace rapovat, ale protože to dělali skoro všichni okolo, nechtěl se soustředit pouze na rap. Ve čtrnácti letech začal hrát na kytaru, kterou však v sedmnácti vyměnil za bicí.

Nironic a dj Wich Best thing/The Hustle/In This video

kliknutím zavři okno


Už při studiích se začal živit hudbou, a to jako bubeník. Současně pracoval také v S.I.R., v jednom z největších nahrávacích studií v New Yorku. Zde přišel do kontaktu s těmi nejvýznamnějšími umělci z branže, včetně kapely Living Colour, kterou o dva roky později začal doprovázet na turné jako drum tech a programátor. Jednoho dne se leaderovi kapely zmínil, že umí rapovat a ten mu dal příležitost postavit se za mikrofon. Publikum si NIe okamžitě zamilovalo a od té chvíle vystupoval s Living Colour jako host.

kliknutím zavři okno


Po jednom z evropských turné se díky ohromnému ohlasu publika na hip hop rozhodl, že se do Evropy přestěhuje. V roce 2003 zakotvil v Praze, kde potkal tehdy devatenáctiletého pianistu Lorena Cobela, se kterým založili kapelu Cherry Hill. Během krátké doby se kapela těšila nemalé popularitě. Avšak po vydání první a zároveň poslední desky se členové kapely rozhodli pokračovat v jiných projektech.
NIův rap oslovil i nejlepší českou hiphopovou formaci Indy&Wich. Nahrávají společně skladbu Live, která zaznamenala u fanoušků obrovský úspěch a udržela se na předních příčkách hitparád více než tři měsíce. Během této doby se NI a Wich domluvili na tvorbě společné desky. V únoru 2007 vychází u Patrick Records album The Chronicles of a Nomad, jež bylo kritiky označeno za jedno z nejlepších alb roku. Koncerty po celé České republice a na Slovensku sklízí velký úspěch, respekt si deska získala i za oceánem.


. 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář